Šermířský tábor v Náměšti nad Oslavou

Místo konání
LDT JISKRA, Velké Pole 47, Náměšť nad Oslavou 675 71, okres Třebíč
Odjezdová místa
Olomouc, Brno, Praha, Hradec Králové, Ostrava, Pardubice, Humpolec, Žďár nad Sázavou
Turnusy a ceny
T3: 19. 07. - 28. 08. 2022 Délka 10 dní Cena 5390 Kč (216 €))

O táboře

Pokud jsi vyznavačem a účastníkem LARP her či bys rád na vlastní kůži prožil dobrodružství z dob mušketýrů, římských legionářů či gladiátorů? Pak právě pro Tebe je určen náš Šermířský tábor v Náměšti nad Oslavou 2015, který pořádáme již druhým rokem pod vedením legendy českého šermu Václava Lukse.

Program tábora

V tomto táboře budeš mít možnost se naučit veškeré základní šermířské nutnosti a dovednosti. (postoje, pohyb nohou a těla, práce a dovednost s chladnými i dřevěnými zbraněmi zbraně, kryty, výpady, základní seky, úhyby.)

Chceš-li tedy právě ty po prázdninách kamarády ohromit novými dovednostmi, umět se ve hře směle postavit do čela svých jednotek a odrážet nepřátelské hordy, zapojit se do profesionálních i amatérských šermířských souborů, které hostují po republice nebo stát se koordinátorem šermířských vystoupení (např. v TV) – pak máš jedinečnou šanci prožít 10 dní pod vedením legendy českého šarmu Václava Lukse a prožít neopakovatelné dobrodružství s kamarády a druhy ve zbrani i v táborovém životě. To vše pak bude korunováno velkým vystoupením při Závěrečném společném Galavečeru, ve kterém, spolu s divadelním táborem, zinscenujete příběh pro všechny ostatní děti a vedoucí.

Hlavní vedoucí Šermířského tábora

Václav Luks

Václav Luks patří k legendám českého šermu a televizní či filmové tvorby. Václav Luks vystudoval FF UK, pročež v roce 1976 nastoupil jako asistent produkce a režie Hlavní redakce dramatické výroby a zábavných pořadů. Od roku 1984 vedoucí oddělení komedií, na které navazovala od roku 1992 pozice vedoucího Archivu komedií a zábavy.

V roce 2000 se stává vedoucím obchodního oddělení Středočeského Divadla Kladno, aby následně v roce 2002 sám spustil projekt, který trval celých 11 let. Stal se producentem, zakladatelem a principálem divadelního spolku CD 2002. Tento spolek, mající ve svém repertoáru například hry Hrbáč, Pes Baskervillský, Dracula či Tři Mušketýři, objel křížem krážem celou republiku a v jeho řadách se objevila celá řada známých a kvalitních českých herců.

Doplňkový program společný pro všechny tábory v Náměšti

  • Kolektivní sporty: Máme připraveno spoustu kolektivních her a soutěží pro celý tábor. Nebude chybět fotbal, volejbal, ani plavání. K dispozici máme hřiště a velký bazén.
  • Večerní program: Každý večer je na výběr z několika aktivit. Hlavní večerní program probíhá v táborovém párty stanu. Program se každý den liší. Je ovšem plný bláznivých show, retro párty, diskoték, scének vedoucích i dětí a spoustu dalšího, na co děti dlouho vzpomínají. Poslední večer každého turnusu nás čeká prodloužený program, kde děti mohou předvést, co se na táboře naučili. Budeme vyhlašovat vítěze táborových soutěží a disciplín, rozdávat ceny oddílům i jednotlivcům.
  • Oddělené programy pro nejmenší děti i pro teenagery.

Volitelné aktivity a výlety

Kromě bohatého táborového programu máme nachystánu i řadu doplňkových atrakcí či výletů:

  • Výlet do plaveckého areálu v Třebíči
  • Výlet do lanového centra
  • Hra Paintball

Více informací o každé z těchto aktivit naleznete na stránce Volitelné aktivity.

Další informace o platbě tábora, storno podmínkách a další naleznete v sekci Informace k táborům

Zaujal Vás tento tábor a nenašli jste zde všechny potřebné informace? Pošlete nám email: info@osferien.cz nebo volejte v pracovních hodinách na tel: 601 330 254.

Kompletní fotogalerii z táborů najdete zde.