Tábory Náměšť

Popis střediska

Rekreační areál Jiskra leží v zalesněném údolí řeky Oslavy v překrásném koutě Vysočiny, asi 4 km od obce Náměšť nad Oslavou. Areál tábora je již několik desetiletí využíván k pořádání dětských táborů, škol v přírodě a skupinové rekreace. Centrem areálu je několik budov s několika klubovnami, halou, plně vybavenou kuchyní a jídelnou. Umývárny a sprchy jsou v samostatné budově a v roce 2010 byly kompletně zrekonstruovány. V areálu se nachází 42 chatek. Celková ubytovací kapacita střediska je 300 lůžek. Součástí střediska je několik hřišť a bazén 20 x 10 metrů pro koupání. Areál se nachází na samotě v lesnatém údolí, což nabízí ideální prostor pro veškeré táborové i bojové hry a bitvy, hry v přírodě, koupání a výlety.

Adresa

Rekreační středisko Jiskra, Velké Pole 47, 67571 Náměšť nad Oslavou

GPS: 49°11'0.913"N, 16°9'35.199"E

Tábory pořádané v RS Jiskra v letošním roce:

Děti na táboře jsou rozděleny do oddílů podle věku a zaměření tábora, tzn. děti se věnují zhruba dvě třetiny dne své specializaci (např. Angličtina nebo airsoft), odpolední a večerní program tráví buď ze svým oddílem nebo se mohou zúčastnit společného programu s ostatními oddíly.

Zaměření táborů

Pro podrobnější informace o programu klikněte na jednotlivé tábory:

Termíny táborů

Turnus 1: 01. 07. – 10. 07. 2022 (10 dnů) KAPACITA TURNUSU JE JIŽ NAPLNĚNA
Turnus 2: 10. 07. – 19. 07. 2022 (10 dnů) KAPACITA TURNUSU JE JIŽ NAPLNĚNA
Turnus 3: 19. 07. – 28. 07. 2022 (10 dnů) KAPACITA TURNUSU JE JIŽ NAPLNĚNA
Turnus 4: 28. 07. – 06. 08. 2022 (10 dnů) KAPACITA TURNUSU JE JIŽ NAPLNĚNA
Turnus 5: 06. 08. – 15. 08. 2022 (10 dnů) KAPACITA TURNUSU JE JIŽ NAPLNĚNA
Turnus 6: 15. 08. – 23. 08. 2022 (9 dnů) KAPACITA TURNUSU JE JIŽ NAPLNĚNA
Turnus 7: 23. 08. – 30. 08. 2022 (8 dnů)

Ubytování

Chatky (6 lůžek), společné sociální zařízení. Čisté povlečení (polštář, a prostěradlo), je nutné mít sebou spací pytel. Areál je vybaven dostatečným sociálním zařízením včetně sprch s teplou vodou. Veškeré společné místnosti, sprchy a toalety jsou denně uklízeny.

Strava:

Táborová strava je zajištěna šestkrát denně - snídaně, dopolední svačina, teplý oběd, odpolední svačina, teplá večeře a druhá večeře po večerním programu. Pitný režim je zajištěn po celou dobu pobytu. Náš kuchařský tým tvoří kvalifikovaný hlavní kuchař a několik pomocníků. V táboře je plně vybavená kuchyně a jídelna s veškerým příslušenstvím. Jídelníček splňuje požadavky racionální výživy, každý den je součástí jídelníčku ovoce či zelenina a mléčné výrobky. K dispozici je i kiosek s občerstvením. Stravování je v souladu s příslušnými požadavky pro dětskou rekreaci. Na všechny turnusy tábora jsou přijímány i děti s bezlepkovou a bezmléčnou dietou.

Volnočasové aktivity

sport, výlety, hry, soutěže, táborák, společná zábava s účastníky klasického tábora

Doplňkový program společný pro všechny tábory v Náměšti

 • Kolektivní sporty: Máme připraveno spoustu kolektivních her a soutěží pro celý tábor. Nebude chybět fotbal, volejbal, ani plavání. K dispozici máme hřiště a velký bazén.
 • Večerní program: Každý večer je na výběr z několika aktivit. Hlavní večerní program probíhá v táborovém párty stanu. Program se každý den liší. Je ovšem plný bláznivých show, retro párty, diskoték, scének vedoucích i dětí a spoustu dalšího, na co děti dlouho vzpomínají. Poslední večer každého turnusu nás čeká prodloužený program, kde děti mohou předvést, co se na táboře naučili. Budeme vyhlašovat vítěze táborových soutěží a disciplín, rozdávat ceny oddílům i jednotlivcům.
 • Oddělené programy pro nejmenší děti i pro teenagery.

Volitelné aktivity a výlety

Kromě bohatého táborového programu máme nachystánu i řadu doplňkových atrakcí či výletů:

 • Výlet do plaveckého areálu v Třebíči.
 • Výlet do lanového centra Proud v Brně.
 • Hra Paintball.

Více informací o každé z těchto aktivit naleznete na stránce Volitelné aktivity.

Sportovní zázemí a výbava

 • bazén 20 x 10 m
 • travnaté hřište
 • bohaté zázemí sportovních pomůcek
 • půjčovna airsoftových a paintballových zbraní

Cena tábora

Cena zahrnuje: ubytování, strava 6 x denně, práce odborných vedoucí, instruktorů a zdravotního dohledu, učební a sportovní pomůcky, odměny v soutěžích, DPH.

Cena nezahrnuje: Dopravu smluvními autobusy, příplatkové akce a výlety, cestovní pojištění.

U všech našich táborů je možný příspěvek odborů (FKSP) až do výše ceny tábora.

Poskytované slevy na tábory

Na naše tábory poskytujeme tyto slevy:

 • Při uhrazení plné ceny tábora do 27. 12. 2021: sleva 500 Kč (20 €).
 • Sleva 300,- Kč za sourozence
 • Sleva 500,- Kč za účast na více turnusech/táborech v jednom roce

Pro bývalé účastníky!

Zúčastnil ses v některém z minulých ročníků našeho tábora? Chceš letos za tábor zaplatit méně? Přiveď k nám kamaráda, který se našeho tábora ještě nikdy nezúčastnil. Za každého kamaráda, který si u nás zaplatí některý z turnusů, ti bude cena tábora snížena o 300 Kč.

(Pro uplatnění slevy za kamaráda je nutné v přihlášce napsat do kolonky "Poznámky/Zdravotní stav" žádost o tuto slevu a jméno účastníka. Bonus za kamaráda se účtuje zpětně po přijetí přihlášky od kamaráda.)

Více informací zde:

Jak se na tábor přihlásit

Prostřednictvím internetové přihlášky

Pojištění storna pobytu

Dovolujeme si Vám nabídnout sjednání pojištění storna pobytu za jednotnou cenu 190 Kč na osobu a pobyt. Pojištění si můžete objednat v přihlášce na tábor.

Doprava na tábor

Vlastní doprava: Příjezd na tábor je mezi 18:00 až 19:00 hod. Odjezd z tábora je mezi 9:00 až 10:00 hodin posledního dne turnusu, pobyt končí dopolední svačinou.

Autobusem: Dopravu zajišťujeme smluvními partnery z těchto odjezdových stanovišť: Olomouc (příplatek 260,- Kč), Brno (příplatek 180,- Kč), Praha (příplatek 340,- Kč), Hradec Králové (příplatek 340,- Kč), Pardubice (příplatek 340,- Kč), Humpolec (příplatek 240,- Kč), Ostrava (příplatek 340,-Kč), Žďár nad Sázavou (příplatek 240,- Kč). Uvedené částky za dopravu jsou za obě cesty, tedy na tábor i z tábora, v přihlášce na tábor je možné objednat každou cestu zvlášť. Podrobné informace o odjezdových místech a časech odjezdů nejdete v sekci Doprava na tábor.

Naši vedoucí a personál tábora

Ve výběru lektorů klademe důraz nejen na jejich odbornou kvalifikaci, ale také na tom aby měli zkušenosti v práci s dětmi a mládeží, a aby byly kreativní a pozitivní osobností. Jazykovým lektorům pak pomáhají čeští vedoucí, kteří mají dlouholeté zkušenosti s vedením táborů. Naši hlavní vedoucí úspěšně absolvovali školení hlavních vedoucích táborů akreditované Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy ČR a jsou držiteli Osvědčení hlavního vedoucího dětských táborů vydaného MŠMT ČR. Všichni oddílový vedoucí jsou pravidelně vyškolováni pro práci na dětských táborech. Dále máme k ruce praktikanty - kluky a holky ve věku 16-18 let, kteří ve většině případů našimi tábory už prošli a jsou tak nepostradatelnou pravou rukou vedoucích.

Zdravotní péče a bezpečnost

Bezpečnost dětí na našich táborech je vždy naší nejvyšší prioritou. Při všech hrách, aktivitách a výletech dodržujeme bezpečnostní předpisy tak, abychom předešli poraněním. Součástí našich táborů je plně vybavená ošetřovna. O zdraví a pohodu účastníků se stará tým zdravotníků. Rodiče se mohou u zdravotníka kdykoli informovat o zdravotním stavu dětí. Telefon na táborového zdravotníka naleznete v sekci kontakty.