Koňský tábor v Náměšti nad Oslavou

Místo konání
LDT JISKRA, Velké Pole 47, Náměšť nad Oslavou 675 71, okres Třebíč
Odjezdová místa
Olomouc, Brno, Praha, Hradec Králové, Bratislava, Ostrava, Pardubice, Humpolec, Žďár nad Sázavou
Turnusy a ceny
T1: 01. 07. – 10. 07. 2021 Délka 10 dní Cena 5990 Kč (240 €)
T2: 10. 07. – 19. 07. 2021 Délka 10 dní Cena 5990 Kč (240 €)
T3: 19. 07. – 28. 07. 2021 Délka 10 dní Cena 5990 Kč (240 €)
T4: 28. 07. – 06. 08. 2021 Délka 10 dní Cena 5990 Kč (240 €)
T5: 06. 08. – 15. 08. 2021 Délka 10 dní Cena 5990 Kč (240 €)
T6: 15. 08. – 23. 08. 2021 Délka 9 dní Cena 5390 Kč (216 €)
T7: 23. 08. – 30. 08. 2021 Délka 8 dní Cena 4190 Kč (168 €)

O táboře

Koňský tábor je určen pro všechny holky i kluky, kteří mají rádi koně a přírodu a chtějí se něco nového o koních přiučit. Koně máme po dobu prázdnin ustájené v klidné části areálu tábora. Pro děti to znamená, že mohou být s koňmi v kontaktu prakticky neustále. Zúčastnit tábora se mohou jak začátečníci, tak i děti které na koních jezdí a mají s jízdou na koni zkušenosti. Doporučený věk účastníků je 9 – 18 let. Kapacita tábora je omezená na 18 účastníků a bývá pravidelně vyčerpána. Na tento počet účastníků připadá vždy 3 až 5 koní.

Program tábora

Program koňského tábora probíhá zejména v dopoledních hodinách formou teorie a praxe. Mají-li děti zájem, mohou u koní trávit i část odpoledne v rámci otevřených hodin. Péči o koně mají na starost především děti, krmí je, hřebelcují i kydají hnůj. Tyto činnosti vykonávají v menších skupinkách, v nichž se pravidelně střídají. Kromě jezdectví jsou na programu celotáborové hry a zábavné večerní programy. Tábor je koncipován spíše než jako jezdecká škola jako koňský tábor.

Program v kostce:

 • Bezpečné zacházení s koňmi a pohyb v ohradě
 • Seznámení s jezdeckými potřebami a anatomie koně
 • Práce s koněm (hřebelcování, čištění kopyt, sedlání, ošetřování, čištění ohrady a krmení)
 • Vedení koně a lonžování
 • Bezpečný sed na koně a rovnováha
 • Jízda v kroku a zastavení (v sedle i bez sedla)
 • Jízda v klusu (pro zkušenější jezdce)

Proram je zcela závislý na počasí s ohledem na bezpečnost a zdraví dítěte i koně. V případě nepříznivého počasí volíme program formou přednášek a výletu do hřebčince.

Volný čas, doplňkové programy a výlety

Koňský tábor je pouze jedním z několika specializovaných programů, které společně vytvářejí Tábor Náměšť. Snažíme se o to, aby děti netrávili čas pouze ve svém oddílu, ale aby se setkávali i s dětmi z ostatních oddílů. Interakce s dětmi z ostatních oddílů probíhá zejména ve volnočasových aktivitách a na večerním programu, který tvoří diskotéky, táborák, vystoupení vedoucích a dětí v táborovém party stanu nebo noční stezky odvahy.

Kolektivní sporty: máme připraveno spoustu kolektivních her a soutěží pro celý tábor. Nebude chybět fotbal, volejbal, ani plavání. K dispozici máme hřiště a velký bazén.

Hry a soutěže: Jako na každém správném táboře ani u nás nebude chybět celotáborová hra a plno soutěží.

Relax a zábava: koupání v bazénu, večerní diskotéky, promítání filmu nebo opékání buřtů u ohně.

Hodiny angličtiny: V nabídce programu máme lekce konverzační angličtiny pod vedením jazykových lektorů.

Výtvarné dílny: Hodiny výtvarky uvítají zejména děti, které rády kreslí, modelují nebo vyrábějí předměty z různých materiálů.

Taneční hodiny: děti mohou navštěvovat hodiny souběžně probíhajícího tanečního tábora.

Bojová umění: Výukové hodiny bojových umění a sebeobrany.

Soutěže, relax a zábava: Odpoledne je vyhrazeno oddílovým soutěžím, etapovým hrám a koupání v bazénu. Výsledky soutěží jsou započítávány do celotáborové hry.

Večerní program: každý večer je na výběr z několika aktivit. Hlavní večerní program probíhá v táborovém party stanu. Večerní program se každý den liší. Je plný bláznivých show, retro párty, diskoték, scének vedoucích i dětí a spoustu dalšího, na co děti dlouho vzpomínají. Poslední večer každého turnusu nás čeká prodloužený program, kde děti mohou předvést, co se za těch 10 dní naučili. Budeme vyhlašovat vítěze táborových soutěží a disciplín, rozdávat ceny oddílům i jednotlivcům.

Doplňkový program společný pro všechny tábory v Náměšti

 • Kolektivní sporty: Máme připraveno spoustu kolektivních her a soutěží pro celý tábor. Nebude chybět fotbal, volejbal, ani plavání. K dispozici máme hřiště a velký bazén.
 • Večerní program: Každý večer je na výběr z několika aktivit. Hlavní večerní program probíhá v táborovém párty stanu. Program se každý den liší. Je ovšem plný bláznivých show, retro párty, diskoték, scének vedoucích i dětí a spoustu dalšího, na co děti dlouho vzpomínají. Poslední večer každého turnusu nás čeká prodloužený program, kde děti mohou předvést, co se na táboře naučili. Budeme vyhlašovat vítěze táborových soutěží a disciplín, rozdávat ceny oddílům i jednotlivcům.
 • Oddělené programy pro nejmenší děti i pro teenagery.

Volitelné aktivity a výlety

Kromě bohatého táborového programu máme nachystánu i řadu doplňkových atrakcí či výletů:

 • Výlet do plaveckého areálu v Třebíči
 • Výlet do lanového centra
 • Hra Paintball
 • Hra Airsoft

Více informací o každé z těchto aktivit naleznete na stránce Volitelné aktivity.

Další informace o platbě tábora, storno podmínkách a další naleznete v sekci Informace k táborům

Zaujal Vás tento tábor a nenašli jste zde všechny potřebné informace? Pošlete nám email: info@osferien.cz nebo volejte v pracovních hodinách na tel: 601 330 254.

Kompletní fotogalerii z táborů najdete zde.