Tábory Varvažov

Tábor Varvažov

Rekreační areál Avia Varvažov se nachází v zalesněném údolí říčky Skalice v překrásném koutě Jižních Čech, asi 2 km od obce Ostrovec a jen pár set metrů od přehrady Orlík. Rekreační areál je plně vybaven k pořádání táborů, škol v přírodě a skupinové rekreace. Centrem areálu je hlavni budova, kde je 23 pokojů, kuchyně, jídelna, několik společenských místnosti, a nově zrekonstruované umývárny a sprchy. V blízkosti hlavní budovy se nachází 3 menší budovy s pokoji a společenskými místnostmi. V hlavní budově probíhají společné večerní programy. Celková ubytovací kapacita střediska je 200 osob.

Adresa: Rekreační středisko Avia Varvažov, Varvažov 132, Ostrovec 398 33,

GPS: 49°25'17.622"N, 14°8'32.818"E

Tábory pořádané v RS Avia v letošním roce

Děti na táboře jsou rozděleny do oddílů podle věku a zaměření tábora, tzn. děti se věnují zhruba dvě třetiny dne své specializaci (např. Angličtina nebo airsoft), odpolední a večerní program tráví buď ze svým oddílem nebo se mohou zúčastnit společného programu s ostatními oddíly.

Zaměření táborů

Pro podrobnější informace o programu klikněte na jednotlivé tábory.

Termíny táborů 2020

1. turnus: 01. 07. – 10. 07. 2021 (10 dnů)
2. turnus: 10. 07. – 19. 07. 2021 (10 dnů)
3. turnus: 19. 07. – 28. 07. 2021 (10 dnů)
4. turnus: 28. 07. – 06. 08. 2021 (10 dnů)
5. turnus: 06. 08. – 15. 08. 2021 (10 dnů)
6. turnus: 15. 08. – 23. 08. 2021 (9 dnů)
7. turnus: 23. 08. – 30. 08. 2021 (8 dnů)

Nabídka aktivit a výletů v rámci táborů Varvažov

Více informací zde:

 • Výlet do Aquaparku Hluboká
 • Návštěva horolezecké stěny v Písku
 • Jízda na čtyřkolce
 • Hra paintball nebo airsoft

Sportovní zázemí a výbava

 • čtyřkolková dráha a čtyřkolka k zapůjčení
 • ohrada s koňmi
 • fotbalové hřište
 • beach volejbalové hřiště
 • asfaltové hřiště
 • pískoviště, houpačky a prolézačky
 • bohaté zázemí sportovních pomůcek
 • půjčovna airsoftových a paintballových zbraní
 • půjčovna horských kol

Co dále nabízíme v areálu Varvažov

 • Taneční hodiny: v rámci programu můžete navštěvovat lekce souběžně probíhajícího tanečního tábora.
 • Airsoft a paintball
 • Bohaté večerní programy jsou společné pro všechny tábory. Nebudou chybět diskotéky, soutěže, talentmanie, a mnoho dalšího. Každý program večera je jinak zaměřený. Nebudou ale chybět ani táboráky a pro odvážné noční stezky odvahy. sportovní programy a soutěže

Volitelné aktivity a výlety v areálu Varvažov

Jízda na čtyřkolkách:

Jízda na čtyřkolkách je asi nejoblíbenější aktivitou v areálu tábora. Jízda probíhá na uzavřené dráze pro přímo v areálu tábora bez ostatního provozu. Po zkušenostech z minulých let jsme letos upravili časy jízd na 2 krát 15 minut, to znamená, že každý účastník má možnost si zajezdit dvakrát za turnus.

Na začátku vás čeká krátká příprava, zaměřená na obsluhu a technické parametry čtyřkolky. Čtyřkolka je vybavena automatickou převodovkou, díky které si můžete naplno vychutnávat zážitek z jízdy. Jízda na čtyřkolce není omezena věkem dětí. Mladší děti jezdí na čtyřkolce s obsahem do 50 ccm, starší děti jezdí na čtyřkolce silnější. Čtyřkolky mají z bezpečnostních důvodů omezenou rychlost. Děti jsou před jízdou seznámeny s pravidly jízdy a s bezpečnou manipulací se strojem. Vedoucí také po celou dobu jízdu sleduje a případné nedodržení pravidel trestá vyloučením z jízdy.

Děti dostanu přilbu a ochranou bundu. Pro jízdu na čtyřkolce je nutno vyplnit a podepsat „souhlas s účastí jízda na čtyřkolce“ od rodiče nebo zákonného zástupce. Jízda na čtyřkolce je za příplatek 200,- Kč (8 €).

Hra Paintball:

Paintball se hraje s pomocí speciální značkovací pistole, která vystřeluje želatinové kuličky naplněné nezávadným potravinářským barvivem. Hráči jsou rozdělení do dvou týmů a v simulované bitvě soutěží o vlajku. Před začátkem hry jsou všichni hráči seznámeni s bezpečností a pravidly hry, které je bezpodmínečně nutné dodržovat. Hra probíhá v lese v blízkosti areálu tábora.

Účast na hře paintball je za příplatek 200,- Kč (8 €) která pokrývá náklady na 200 kuliček, což je dostatečný počet na hru. Hráči dostanou k zapůjčení maskáče, zbraň, masku a kuličky. Po vystřílení zásoby 200 kuliček je možno dokoupit další na místě za 1,- Kč za náboj. Pro účast na hře paintball je nutno vyplnit a podepsat „souhlas s účastí na hře paintball“ od rodiče nebo zákonného zástupce, který Vám bude zaslán s přihláškou na tábor nebo je ke stažení v sekci Dokumenty k táboru.

Hra Airsoft:

Airsoft je hra velmi podobná paintballu s tím rozdílem, že airsoftové zbraně používají menší kuličky, které se při kontaktu s cílem neroztrhnou, a tudíž neznečistí oděv hráče. Hráči jsou rozdělení do dvou týmů a v simulované bitvě soutěží o vlajku. Před začátkem hry jsou všichni hráči seznámeni s bezpečností a pravidly hry, které je bezpodmínečně nutné dodržovat. Hra probíhá v lese v blízkosti areálu tábora.

Účast na hře airsoft je za příplatek 200,- Kč (8 €) která pokrývá náklady na kuličky na jednu hru. Hráči dostanou k zapůjčení maskáče, zbraň, masku a kuličky. Pro účast na hře airsoft je nutno vyplnit a podepsat „souhlas s účastí na hře airsoft“ od rodiče nebo zákonného zástupce, který Vám bude zaslán s přihláškou na tábor nebo je ke stažení v sekci Dokumenty k táboru.

Výlety

Aquapark:

Nejoblíbenější výlet, kterého se účastní více než polovina dětí. Výlet pořádáme většinou ve volný den. Odjezd je dopoledne po snídani, příjezd kolem 17 hodiny. Účastníkům je zajištěna strava a pitný režim po celý den. Výlet je vhodný i pro nejmenší děti. Návštěva aquaparku je za příplatek 390 Kč (16 €). Za příznivého počasí jezdíme do aquaparku Hluboká nad Vltavou, v případě chladného počasí volíme krytý aquapark v Příbrami. Cena zahrnuje celodenní nájem autobusu, vstupné do aquaparku a DPH.

Lezecká stěna Písek:

Lezecké centrum Písek je jedno z největších lezeckých center v ČR. V centru je na výběr několik lezeckých programů. Účastníci dostanou balíčky s jídlem a pití na cestu. Příplatek za tuto akci je 350,- Kč (14 €). Cena zahrnuje nájem autobusu, vstupné do centra a DPH.

Ubytování

Pokoje na hlavní budově (4-6 lůžek), pokoje na budovách Jitřenka a Večerka (4-8 lůžek). Pro každého je přichystáno čisté povlečení (polštář, peřina, prostěradlo). V táboře jsou vždy připraveny náhradní lůžkoviny. Areál je vybaven standardním sociálním zařízením včetně sprch s teplou vodou.

Strava

Táborová strava je zajištěna šestkrát denně - snídaně, svačina, teplý oběd, odpolední svačina, teplá večeře, a druhá večeře po večerním programu. Pitný režim je zajištěn po celou dobu pobytu. Náš kuchařský tým tvoří kvalifikovaný hlavní kuchař a několik pomocníků. V táboře je plně vybavená kuchyně a jídelna s veškerým příslušenstvím. Jídelníček splňuje požadavky racionální výživy, každý den je součástí jídelníčku ovoce či zelenina a mléčné výrobky. K dispozici je i kiosek s občerstvením. Stravování je v souladu s příslušnými požadavky pro dětskou rekreaci. Na všechny turnusy tábora jsou přijímány i děti s bezlepkovou dietou.